ICQ:   Dnes je  15. Júl 2024 (Pondelok)    Meniny má Henrich (zajtra Drahomír)    Nikto nie je prihlásený       Prihlásiť     
  Home     O mne     Práca     Priatelia     Fotogaléria     Elektronika  
  Mapa stránky     Užívatelia     Iné  
 

   Základné informácie  
   MŠ Vyšné Remety  
   ZŠ Vyšná Rybnica  
   ZŠ Remetské Hámre  
   Gymnázium Sobrance  
   FEI TU Košice  
   Záľuby  
   Pošli mi e-mail  
   Pošli mi e-mail  
   Pošli mi e-mail  
   Pošli mi e-mail  


  
Gymnázium SOBRANCE.

     Gymnázium v Sobranciach bolo zriadené na základe rozhodnutia Povereníctva školstva vied a umení v Bratislave zo dňa 14. septembra 1948 ako ŠTÁTNE GYMNÁZIUM. Škola má teda už vyše 76-ročnú históriu a niesla viacero pomenovaní: štátne gymnázium, jedenásťročná stredná škola, stredná všeobecnovzdelávacia škola a terajší názov gymnázium. Začiatky neboli ľahké, pretože škola nemala dlhé roky svoju vlastnú budovu, priestory na vyučovanie a dostatok kvalifikovaných učiteľov. Preto významnou skutočnosťou bolo pridelenie budovy bývalého okresného súdu a v roku 1951 zriadenie a prevádzkovanie školskej kuchyne. Vlastnú telocvičňu však škola nemá dodnes. Pri škole pracoval divadelný krúžok, známy a populárny bol spevácky zbor Vihorlat.

     Z viac ako 3000 maturantov školy v minulosti aj dnes viacerí zastávajú významné miesta v štátnych a samosprávnych orgánoch, v školách, v zdravotníctve a v dalších organizáciách a spoločnostiach. Z významných osobností, ktorí úspešne absolvovali našu školu nemožno nespomenúť Univ. prof. PhDr. Michala Daniláka, CSc., ktorý dlhé roky zastával funkciu prorektora na UPJŠ v Košiciach, PhDr. Juraja Andricíka, spisovateľa, Doc. RNDr. Jána Ohrisku, CSc., docenta na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach a dalších. Úspechy abiturientov sú formou poďakovania každému učiteľovi, profesorovi, ktorí na našej škole pôsobili a pôsobia.

     Dňa 5.11.2005 sa konalo stretnutie žiakov IV.B (1991-1995) po desiatich rokoch v počte 17 ľudí. Fotografie zo stretnutia je možné pozrieť   tu  .

 
  Optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 (Mozilla, Opera, Netscape, IE) © 2006 ePage. All Rights Reserved. Design by   Belmosko